Skip to main content

Miss Arap Sabunu ile Oyuncaklar Nasıl Miss Gibi Olur?

Tüm Videolar

Bebek Oyuncakları Temizliği

Özel gelişim dönemindeki bebeklerin sağlıkları yetişkinlerin sorumluluğundadır. Bu sorumluluk öncelikle bebeklerin temas ettikleri alanların temizliğinin sağlanmasını kapsar, çünkü bebekler doğaları gereği çevredeki eşya ve oyuncakları dokunarak, ağızlarına alarak veya koklayarak tanımaya çalışırlar. Bu dönem bilişsel gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Anne-babalar açısından ise gözlemlemesi keyifli bir süreçtir. Öte yandan ebeveynler bebeklerin bu keşif sürecinde temas ettikleri alanların temizliği konusunda hassas olurlar. Bu noktada ilk akla gelen, bebekle ilgilenen ve oyun oynayan kişilerin de sıklıkla temas ettiği oyuncaklardır.

Bebekler gün boyu oynadıkları oyuncaklar ve keşfettikleri eşyalar aracılığı ile gelişir ve öğrenirler. Bu oyuncaklar ise sürekli yer değiştirerek, başkaları tarafından dokunularak ve yere düşerek çeşitli bakteriler toplayabilirler. Böylece bu bakteri ve kirler ağız ve burun yoluyla bebeklerin vücuduna aktarılabilir. Yemek artığı, yağ ve kiri barındırabilen bebek oyuncakların temizliği bu nedenle oldukça önemlidir.

Oyuncakları temizlerken bebeklerin sağlığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Sert kimyasallar içeren temizlik ürünleri bebeğin sağlığını riske atabilir. Hassas bünyeye sahip olan bebeklerin  bağışıklık sistemleri, kimyasal ürünler nedeniyle olumsuz etkilenebilir ve bazı alerjik reaksiyonlar verebilir. Miss Arap Sabunu zeytinyağı özlerinden oluşan içeriğiyle hazırlanır ve bebek oyuncaklarının temizliğinde de iç rahatlığıyla kullanılabilir.

Arap Sabunu ile Bebek Oyuncakları Nasıl Temizlenir?

  1. Öncelikle bir kovanın içerisine ılık su doldurun.
  2. Kovaya birkaç damla Miss Arap Sabunu ekleyin.
  3. Daha önceden kullandığınız bezi iyice dezenfekte edin ya da yeni bir beze geçin. Bezinizin yumuşak olmasına özen gösterin.
  4. Bezi sabunlu suya daldırarak ıslatın ve çıkardıktan sonra iyice sıkın. Bez ıslak kalmamalı neredeyse kuru bir his vermeli.
  5. Özellikle bebeğinizin en sık oynadığı, en sevdiği oyuncakların temizlendiğine emin olun.
  6. Miss Arap Sabunu ile hem plastik, metal, ahşap oyuncakları hem de peluş oyuncakları temizleyebilirsiniz.
  7. Bebeğinizin oyuncaklarını Miss Arap Sabunu ile temizledikten sonra mutlaka duru su ile silmelisiniz.

Miss Arap Sabunu SLS, koruyucu ve paraben içermez. Bebeklerin temas ettiği tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca Miss Arap Sabunu dermatolojik olarak test edilmiştir, cildinize zarar vermez.

Dikkat edin! Elektronik ve pilli oyuncakları sadece yüzeylerini temizleyin, elektronik aksamlara ıslak bezle dokunmayın.

 

Nasıl Kullanılır Önerileri

Tüm Nasıl Kullanılır Videoları
Miss Arap Sabunu ile Kapılar Nasıl Miss Gibi Olur?
Miss Arap Sabunu ile Kapılar Nasıl Miss Gibi Olur?

Gün boyu farkında olmadan dokunduğumuz ahşap ve çelik kapılarınızı boyasına zarar vermeden bitkisel bir temizleyici ile temizlemek gerçekten mümkün!

Miss Arap Sabunu ile Seramikler Nasıl Miss Gibi Olur?
Miss Arap Sabunu ile Seramikler Nasıl Miss Gibi Olur?

Evinize ferah bir hava katacak, sağlığınızı gözetirken doğal temizliğinin tadını çıkarabileceğiniz bir ürün ile seramiklerinizi pırıl pırıl yapmak için okuyun!

Miss Arap Sabunu ile Duvarlar Nasıl Miss Gibi Olur?
Miss Arap Sabunu ile Duvarlar Nasıl Miss Gibi Olur?

Zeytinyağı özlü doğal temizleyici Miss Arap Sabunu ile sert kimyasallardan uzak durmanız önemli. Duvarlarınız ve soluduğunuz havanın temizliği de!