Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Arap Sabunu ile Metal Eşya Temizliği

Ev temizliğinde en çok aklımızda yer eden noktalardan biri de metal malzemelerin temizliğini yaparken eşyalarımıza zarar vermemek. Sert kimyasallar içeren temizleyiciler metal eşyaların yüzeylerinde aşınmaya ve boyalarında solmalara neden olabilir. Doğal bir temizleyici olan Miss Arap Sabunu ile endişe etmeden metal eşyalarınızı temizleyebilirsiniz. Miss Arap Sabunu’nun diğer temizleyicilerden farkı doğal içerikli olmasıdır. Metal eşyalarınıza paslanmaya neden olmaz yada boyasına zarar vermez. 

Genel ev temizliği her yüzey için ayrı temizleyici kullandığımızda oldukça maliyetli bir hale gelebilmektedir. Miss Arap Sabunu’nu evinizde, ofisinizde, bahçe ve balkonlarınızda hatta otomobil temizliğinde bile kullanabilirsiniz. Genel bir temizleyici olma özelliği sayesinde Miss Arap Sabunu oldukça ekonomiktir. Metal malzemeler evimizdeki mobilyalarda bulunabilir. Miss Arap Sabunu ile metal ve ahşap mobilya temizliğini güvenle yapabilirsiniz. Doğal içeriği ile tüm yüzeyler için etkili temizlik sağlar.

Evinde çocuk olan herkesin bildiği gibi oyun onlar için önemli bir gelişim aracıdır. Oyun oynayarak dünyayı keşfetmek yetişkinlerin sorumluluğundadır. Çocuk dostu alanların temizliğinde zehirli kimyasallar kullanmadan doğal bir temizlik yöntemi benimsemek oldukça önemlidir. Sert kimyasallar bağışıklığımızı olumsuz etkileyebilmektedir. Miss Arap Sabunu çocuk dostu alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Arap Sabunu ile Metal Eşya Nasıl Temizlenir?

  1. Derin bir kabın içini ılık suyla doldurun.
  2. Miss Arap Sabunu’nu suyun içine ekleyin ve yavaşça karıştırın. Su ve sabunun birbirine iyice karıştığıdan emin olun.
  3. Temizleyeceğiniz metal yüzeyin özelliğine göre yumuşak bir temizleme bezi seçin. Metal yüzeyin kıvrımları varsa kolaylıkla aralara girebilecek ince bir bez seçebilirsiniz.
  4. Seçtiğiniz temizleme bezini sabunlu su karışımında ıslatıp, ardından iyice sıkın. 
  5. Metal yüzeyleri neredeyse kuru olacak kadar sıkıp suyun fazlasını akıttığınız beziniz ile silin.
  6. Miss Arap Sabunu ile temizliğinizin ardından sadece suyla durulama yapın.

Temizlik alışkanlıklarımızın her geçen gün sağlıklı ve doğal olana doğru evrildiği bu günlerde Miss Arap Sabunu ile yaptığını her temizlikten sonra gönül rahatlığı ile hijyenin tadını çıkarabilirsiniz. Miss Arap Sabunu temizliğin ardından evinizi hoş kokusuyla sarar ve ferahlığın tadını çıkarırsınız.