Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Arap Sabunu ile Çelik ve Ahşap Kapı Temizliği

Miss Arap Sabunu doğal özleri ile sağlıklı bir temizleyicidir. Evinizin her köşesinde farklı farklı temizleyicilere ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz çok amaçlı bir temizlik ürünü olan Miss Arap Sabunu bu yönü ile aile bütçenize de katkıda bulunur.

Salgın hastalıkların artması ve sert kimyasalların sağlığımıza olumsuz etkilerinin farkına varmamızla birlikte temizlik alışkanlıklarımız gün geçtikçe doğal olan yöntemlere doğru evriliyor. Bu nedenle özellikle evimizin içinde ellerimizle dokunduğumuz yerlerdeki temizlik oldukça önemlidir. Dokunduğumuz yerlerdeki tüm zararlı kimyasallar vücudumuza girerek bağışıklığımızı olumsuz etkilemektedir.

Miss Arap Sabunu doğal zeytinyağı özleri içeren ve zehirli kimyasallar barındırmayan özelliği sayesinde çocuklu evlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Çocukların erişebileceği kapı kollarının temizliği oldukça önemlidir. Çocukların dokunduğu ve oyun oynadığı alanlarda sert kimyasallar içeren temizleyiciler hassas bünyelerini olumsuz etkileyebilmektedir. Biz yetişkinler çocukların sağlıklı büyümeleri için ev temizliğinde çocukları da düşünmeliyiz.

Ahşap kapılar fark etmesek bile evimizde en çok kullandığımız eşyalardır. Özellikle kapıların üstü ve çerçeveleri oldukça fazla toz biriktirir ve gün içerisinde en ufak bir esintiyle bu tozları solumamıza neden olur. Evimizin çelik kapıları ise dışarının tüm tozunu biriktirir. Evimize adım attığımızda tuttuğumuz kapı kollarıyla tozu ve bakterileri içeriye taşırız.

Arap Sabunu ile Çelik ve Ahşap Kapı Temizliği Nasıl Yapılır?

Derin bir kovayı suyla doldurun. Suyun ısısı elinizi yakmayacak gibi olmalıdır.

Bir miktar Miss Arap Sabunu’nu suyun içine ekleyin. Su ve sabunu iyice karıştırarak homojen bir karışım elde edin.

Temizleme bezinizi alın ve sabunlu su karışımına batırın. Çıkardıktan sonra temizleme bezinizi iyice sıkın. 

Ahşap ve çelik kapılarınızın tüm yüzeylerini iyice silin. Kapı kollarını ve kapının üst kısımlarını silin.

Temizleme bezinizi sabunlu suyla bir kaç defa yıkayarak işlemi tekrarlayın.

Silme işleminiz bittikten sonra mutlaka sadece suyla durulama yapın.

Miss Arap Sabunu ahşap ve çelik kapılarınızın boyasına zarar vermez. Miss Arap Sabunu zeytinyağı özleri içeren bitkisel bir temizleyicidir. Mutfak tezgahı ve ocak gibi yemek pişen yüzeylerde de kullanabilirsiniz. Miss Arap Sabunu içeriğinde hayvansal madde içermeyen vegan sertifikalı bir üründür. Miss Arap Sabunu doğaya saygıyla üretilen genel bir ev temizleyicisidir.