Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Arap Sabunu ile Boyalı ve Saten Duvar Temizleme

Ev temizliğinde çoğu zaman gözden kaçan noktalardan bir tanesi de duvarlardır. Çoğu zaman fark edemeyebiliriz ancak evimizin duvarları zamanla içeride soluduğumuz havayı, bakterileri ve tozu tutarak hem renklerin artık kötü görünmesine neden olur hem de soluduğumuz havaya karışarak sağlığımıza zarar verir. 

Evlerimizin duvarlarını temizlerken doğal içeriklerle üretilen temizleyiciler kullanmak oldukça önemli. Sert kimyasallar içeren temizleyiciler havaya karışan partiküller aracılığıyla sağlığımız için riskler taşımaktadır. Zeytinyağı özleri ile doğal bir temizleyici olan Miss Arap Sabunu ile sağlığımıza zarar veren sert kimyasallardan uzak durmamız önemli. Zamanla biriken ve duvarlarımızda sararmalara, solmalara neden olan is, duman ve tozlar Miss Arap Sabunu ile temizlenebilir. 

Özellikle çocuklu aileler için doğal ve çevre dostu bir temizleyici kullanmak oldukça önemli. Çocukların doğal olarak henüz hassas olan bağışıklıkları zararlı kimyasallardan etkilenerek alerjik reaksiyonlara neden olurken bir yandan da sağlık açısından riskler barındırır. Miss Arap Sabunu tamamen doğaldır ve doğallığı temiz içeriklerden üretilmesinden gelir. Çocuklu evlerde güvenle kullanılabilir. Miss Arap Sabunu SLS, koruyucu ve paraben içermez.

Arap Sabunu ile Boyalı ve Saten Duvar Temizleme

  1. Temizlik esnasında kullanılacak olan bez oldukça önemlidir. Duvarın boyasına yada kaplamasına zarar vermemesi açısından yumuşak bir bez tercih etmelisiniz.
  2. Miss Arap Sabunu ile temizliğe başlamak için temiz ve derin bir kabı su ile doldurun. 
  3. Bir miktar Miss Arap Sabunu’nu suya ekleyin. Su ve sabunun iyice karıştığından emin olun. 
  4. Bezinizi sabunlu suya batırıp sonra çıkarın. Sabun ve su karışımına batırdığınız bezinizi iyice sıkın. Bezin çok fazla ıslak olmamasına özen gösterin. Hatta neredeyse kuru olana kadar sıkarak fazla suyu akıttığınızdan emin olun.
  5. Miss Arap Sabunu ile tüm duvarlarınızı gözle görülmeyen bakterilerden arındırmak için bir kaç defa sabun ve su karışımı ile ıslatıp iyice sıktığınız bezinizle silebilirsiniz.
  6. Miss Arap Sabunu ile duvarlarınızı temizledikten sonra mutlaka duru suyla temizliğinizi tamamlayınız.

Miss Arap Sabunu boyalı, saten duvar veya duvar kağıdı temizliğinde kullanılabilir. Bitki özlerinden üretilen doğal içerikleri sayesinde uygulandığı yüzeylerin dokusuna veya rengine zarar vermez. Evinizdeki tüm yüzeylerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.