Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Arap Sabunu ile Otomobil (İç yüzey, deri ve plastik) Temizliği

Gün geçtikçe daha temiz bir dünya hayaliyle gündelik alışkanlıklarımızı daha çok sorgulamaya başladık. Artık tüm yaşam alanlarında kullandığımız sert kimyasallarla ilgili daha çok bilgi sahibiyiz. Sert kimyasalların soluduğumuz havaya karışarak sağlığımızı gün geçtikçe daha çok tehdit ettiğini biliyoruz. Yaşam alanlarımızdaki hijyeni sağlarken kullandığımız temizlik ürünlerinin doğallığı artık çok önemli. Günümüzde trafikte geçirdiğimiz zaman artmakta ve araç içerisinde geçirdiğimiz zaman günlük yaşantımızın önemli bir yerini kaplamaktadır. Bu nedenle otomobilin içerisinde biriken toz ve bakterilerden nasıl kurtulduğumuz da ayrıca önem taşımaktadır.

Otomobilin iç yüzeylerinde sıklıkla tozların biriktiğini gözlemleyebiliriz. Bazen dışarıdan içeriye kıyafetlerimizin üzerine yapışan tozları bizler taşırız. Bazen de aracımızı havalandırmak için camları açtığımızda bile dışarıdaki egzoz, toz ve bakteriler içeriye dolmaktadır. Bu tozları solunum yoluyla vücudumuza alarak bağışıklık sistemimiz için yararlı olan mikroorganizmalara zarar verebiliriz. Bu nedenle bu alanların sıklıkla temizliği çok önemlidir. Özellikle çocuklarıyla seyahat etmeyi seven yetişkinlerin çocuğun sağlığı açısından bu alanların hijyenine dikkat etmesi gereklidir. Biz yetişkinle onların sağlıklı büyümeleri için ihtiyaç duydukları hijyen ortamını sağlamalıyız.

Miss Arap Sabunu doğal zeytinyağı özlerinden oluşan temiz içerikleri sayesinde sağlığımıza zarar vermeden temizlik yapmamızı sağlar. Miss Arap Sabunu sert kimyasallar içermez. Bu nedenle araç içerisindeki plastik ve deri yüzeyleri arap sabunu ile temizlediğimizde renk ve dokularına zarar vermez. Tamamen doğal içeriklerle üretilen ve hayvansal içerik bulundurmayan vegan bir ürün olması nedeniyle Miss Arap Sabunu uygulama esnasında cildimize de zarar vermez. Miss Arap Sabunu dermatolojik olarak test edilmiştir. Otomobil döşemelerinin temizliğinde de Miss Arap Sabunu’nu tercih edebilirsiniz.

Arap Sabunu ile Otomobil (İç yüzey, deri ve plastik) Nasıl Temizlenir?

  1. Bir kabın içini suyla doldurun. Dilerseniz fısfıs şişesine su doldurun.
  2. Bir miktar Miss Arap Sabunu’nu suyun içine ekleyin. Yavaşça karıştırın.
  3. Aracın iç yüzeyine zarar vermeyecek yumuşak bir temizleme bezi seçin. 
  4. Temizleme bezinizi sabunlu su karışımı ile iyice ıslattıktan sonra fazla suyun tamamını sıkarak suyu akıtın. Eğer sabunlu su karışımını bir fısfıs şişesine koyduysanız bu karışımdan deri ve plastik yüzeylere dikkatlice sıkabilirsiniz.
  5. Aracın elektronik aksamlarına (ön panel, klimanın içi) su kaçmamasına dikkat ederek nemli bezinizle silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  6. Temizliğin ardından sadece suyla durulama yapınız.