Miss Arap Sabunu ile Araba Nasıl Miss Gibi Olur?

Tüm Videolar
Bu videoyu yararlı buldunuz mu?
Miss Arap Sabunu ile Araba Nasıl Miss Gibi Olur?

Arap Sabunu ile Otomobil İç Yüzey (deri ve plastik) Temizliği

Gün geçtikçe daha temiz bir dünya hayaliyle gündelik alışkanlıklarımızı daha çok sorgulamaya başladık. Artık tüm yaşam alanlarında kullandığımız temizlik ürünleriyle ilgili daha çok bilgi sahibiyiz. Yaşam alanlarımızdaki temizliği sağlarken kullandığımız temizlik ürünler artık çok önemli. Günümüzde trafikte geçirdiğimiz zaman artmakta ve araç içerisinde geçirdiğimiz zaman günlük yaşantımızın önemli bir yerini kaplamaktadır. Bu nedenle otomobilin içerisinde biriken toz ve bakterilerden nasıl kurtulduğumuz da ayrıca önem taşımaktadır.

Otomobilin iç yüzeylerinde sıklıkla tozların biriktiğini gözlemleyebiliriz. Bazen dışarıdan içeriye kıyafetlerimizin üzerine yapışan tozları bizler taşırız. Bazen de aracımızı havalandırmak için camları açtığımızda bile dışarıdaki egzoz, toz ve bakteriler içeriye dolmaktadır. Bu tozları solunum yoluyla vücudumuza alarak bağışıklık sistemimiz için yararlı olan mikroorganizmalara zarar verebiliriz. Bu nedenle bu alanların sıklıkla temizliği çok önemlidir. Özellikle çocuklarıyla seyahat etmeyi seven yetişkinlerin çocuğun sağlığı açısından bu alanların temizliğine dikkat etmesi gereklidir. Biz yetişkinler onların sağlıklı büyümeleri için ihtiyaç duydukları temiz ortamı sağlamalıyız.

Miss Arap Sabunu zeytinyağı özlerinden oluşan içerikleri sayesinde derinlemesine ve pratik temizlik yapmamızı sağlar. Bu nedenle araç içerisindeki plastik ve deri yüzeyleri arap sabunu ile temizlediğimizde renk ve dokularına zarar vermez. Dermatolojik olarak test edilmiş, hayvansal içerik bulundurmayan vegan bir ürün olması nedeniyle Miss Arap Sabunu uygulama esnasında cildimize de zarar vermez. Miss Arap Sabunu dermatolojik olarak test edilmiştir. Otomobil döşemelerinin temizliğinde de Miss Arap Sabunu’nu tercih edebilirsiniz.

Arap Sabunu ile Otomobil İç Yüzey (deri ve plastik) Nasıl Temizlenir?

  1. Bir kabın içini suyla doldurun. Dilerseniz fısfıs şişesine su doldurun.
  2. Bir miktar Miss Arap Sabunu’nu suyun içine ekleyin. Yavaşça karıştırın.
  3. Aracın iç yüzeyine zarar vermeyecek yumuşak bir temizleme bezi seçin. 
  4. Temizleme bezinizi sabunlu su karışımı ile iyice ıslattıktan sonra fazla suyun tamamını sıkarak suyu akıtın. Eğer sabunlu su karışımını bir fısfıs şişesine koyduysanız bu karışımdan kuru bezinize sıkabilirsiniz.
  5. Aracın elektronik aksamlarına (ön panel, klimanın içi) su kaçmamasına dikkat ederek nemli bezinizle silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  6. Temizliğin ardından sadece suyla durulama yapınız.