Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Ocak Temizliği

Mutfak temizliğinde kullanılan ürünler sağlığımız açısından oldukça önemli. Yiyeceklerimizi hazırladığımız alanlarda doğal içerikli ürünler kullanmak birçok sağlık sorununun ve alerjik reaksiyonların da önüne geçebilir. Miss Arap Sabunu’nda hayvansal içerikler yoktur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Bu nedenle Miss Arap Sabunu vegan bir temizleyici olma özelliği ile sağlıklı bir kullanım alanı sağlar. 

Miss Arap Sabunu kimyasal içermeyen doğal içeriği ile zorlu kirlerin üstesinden gelir. Ocak ve çevresinde biriken yemek kalıntıları ve diğer kirleri arap sabunu ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Arap sabunu ile ocak temizliği derinlemesine hijyen sağlar ve ocak gözlerinde biriken kirler ovalamaya gerek kalmadan temizlenir.

Kimyasal içermeyen içeriği ile doğal temizliğin adresi Miss Arap Sabunu hoş kokusuyla evinize ferah bir hava katar. Ocaklar gibi yiyeceklerin temas edebildiği yüzeylerde miss arap sabunu sağlığımızı korur. Zeytinyağı özleri ile doğal bir içeriğe sahiptir ve atık suya karıştığında ekolojik dengeye zarar vermez. Miss Arap Sabunu dermatolojik olarak test edilmiştir.

Arap Sabunu ile Ocak Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. Derin bir kabın içini suyla doldurun. Dilerseniz bir fısfıs şişesi de kullanabilirsiniz.
  2. Miss Arap Sabunu’ndan bir miktar ekleyerek su ve sabunu iyice karıştırın.
  3. Ocak bek takımını çıkarın. Zorlu kirler için bek takımını ayrıca arap sabunlu su karışımı yaparak bir kap içerisinde kısa bir süre bekletebilirsiniz. Dilerseniz bek takımını bulaşık teli ile hafifçe ovalayabilirsiniz.
  4. Bir bez yardımı yada fısfıs ile sabun ve su karışımını ocağa uygulayın. Ocağın üst alt ve düğmeleri arap sabunlu su ile temizleyin.
  5. Ocağın bulunduğu alandaki seramik duvara sıçramış olan lekeleri de bu karışım ile temizleyebilirsiniz.
  6. Zorlu kirler için sünger yardımı ile lekelerin olduğu bölgeyi haifçe ovalayabilirsiniz.
  7. Ocak bek takımını suyla durulayıp kurumaya bırakın.
  8. Ocağı suyla temizlediğiniz bez ile iyice arındırın.
  9. Tamamen kuruduktan sonra ocağınızın bek kapaklarını yerleştirebilirsiniz.

Miss Arap Sabunu kurumuş yemek artıkları ve diğer lekeleri zahmetsiz bir şekilde temizlemenize yardımcı olur. Ocağınızı eskimiş lekelerden arındırır, hoş ve ferah kokusu ile hijyen sağlar. Miss Arap Sabunu’nu diğer temizleyicilerden ayıran en büyük özellik doğallığıdır. Çocuklu evlerde yemek pişen yüzeylerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.