Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Lavabo ve Mutfak Tezgahı Temizliği

Doğal içerikli ürünleri kullanmak ve zararlı kimyasalları hayatımızdan çıkarmak için farkındalığımız gün geçtikçe artıyor. Evde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biri de mutfak. Yiyeceklerimizi hazırladığımız yüzeylerin hijyenine dikkat etmeliyiz. Mutfak tezgahı, lavabo ve ocak temizliği oldukça önemlidir. Çünkü buralar yiyecek atıklarının biriktiği ve zamanla sağlığımız açısından risk taşımaya başlayan yerlerdir. Miss Arap Sabunu ile mutfağınızdaki yüzeyleri zahmetsizce temizleyebilirsiniz.

Mutfaktaki zorluk kirlerden kurtulmak ve hijyeni sağlamak Miss Arap Sabunu ile hem kolay hemde pratiktir. Kimyasal içermeyen içeriği ile yemek pişen yüzeylerde güvenle temizlik yapabilirsiniz. Temiz içeriği ve doğal zeytinyağı özleri ile mutfağınızdaki tüm yüzeyleri kısa sürede temizleyebilirsiniz. Doğal içerikleri ve mutfaktaki tüm yüzeylerde kullanılabilme özelliği ile Miss Arap Sabunu aile bütçesi açısından da ekonomiktir. 

Arap Sabunu ile Lavabo ve Mutfak Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. Bir miktar ılık suyu bir kabın içerisine yada isteğe göre bir fısfıs şişesine alın.
  2. Miss Arap Sabunu’ndan bir miktar ekleyerek iyice karıştırın. Yüzeyleri kolaylıkla arındırabilmeniz için az miktarda arap sabunu kullanın.
  3. Bir bez yardımı ile yada fısfıs şişesi ile doğrudan temizlemek istediğiniz bölgeye su ve arap sabunu karışımından uygulayın. Daha etkili bir sonuç için uyguladığınız yüzeyde kısa bir süre bu karışımı bekletebilirsiniz.
  4. Hazırladığınız arap sabunu ve su karışımını mutfak tezgahı ve lavabonun içerisindeki yemek artığı ve diğer kirleri yumuşak bir bez veya sünger yardımıyla nazikçe ovalayın.
  5. Su ve temizlediğiniz bezinizle tüm yüzeyleri sabun ve su karışımından arındırarak silin.
  6. Temizlikten sonra kirli suyu lavaboya döküp, karışımı kullandığınız kabı suyla yıkayarak temizleyin.
  7. Miss Arap Sabunu ile temizliğinizi bitirdikten sonra son kez suyla durulama yapınız.

Doğal içeriği sayesinde Miss Arap Sabunu uygulandığı yüzeylere ve cilde zarar vermez. Çocuklu evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Vegan sertifikalı temizleyici olması sayesinde içeriğinde hayvansal kökenli maddeler veya katkılar bulunmaz. Mutfak temizliğinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Miss Arap Sabunları tüm yüzeylerde kullanılabilir olma özelliği ile ev ekonomisine de katkıda bulunur. Mutfağınızdaki tüm yüzeylerde Miss Arap Sabunu’nu yeterli miktarda sulandırarak kullanabilirsiniz. Ocak, mutfak dolapları ve mutfak zemini gibi tüm mutfak yüzeylerinde Miss Arap Sabunu’nu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.