Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Arap Sabunu ile Jaluzi Temizliği

Günümüzde ev temizliğinde doğal temizlik ürünleri kullanmanın önemiyle ilgili daha çok bilgi sahibiyiz. Özellikle evimizin bazı kısımlarında tozlar diğer yerlere göre daha çok ve hızlı birikiyor. Bu yerlerden bir tanesi de jaluziler. Bizlerin ve evimize girip çıkan misafirlerimizin doğal olarak taşıdığı tozlar jaluzilerde birikir. Pencere yanında olduğu için evimizi havalandırdığımızda dışarıdaki toz ve kirin ilk karşılaştığı ve biriktiği nokta jaluzilerdir. Ayrıca gün içerisinde jaluzilerin konumunu değiştiririz ve buralar sıklıkla dokunduğumuz alanlardan biri haline gelir. Buralarda biriken toz ve bakteriler en küçük harekette havalanarak soluduğumuz havaya karışır. Böyle bir durum bağışıklık sistemimizi olumsuz etkilerken alerjik reaksiyonlara da sebep olabilir.

Evin her köşesinde kullanabileceğimiz Miss Arap Sabunu ile jaluzilerinizi de temizleyebiliriz. Miss Arap Sabunu doğal içerikleri sayesinde derinlemesine hijyen sağlar. Doğal zeytinyağı özleri içerir. Miss Arap Sabunu hayvansal içerikler bulundurmayan vegan bir ev temizleyicisi olma özelliği sayesinde çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir üründür. Zehirli kimyasallar havada asılı kalarak solunum sistemimiz ile birlikte vücudumuza girer ve sağlığımız açısından riskler barındırır. Miss Arap Sabunu sert kimyasallar içermez. Çocuklu evlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Arap Sabunu ile Jaluzi Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. Temizliğe başlamadan önce derin bir kabı suyla doldurun ve bir miktar Miss Arap Sabunu’nu suya ekleyip, sabunlu suyu iyice karıştırın.
  2. Jaluzilerin arasına girebilecek incelikte yumuşak bir temizleme bezi seçin.
  3. Seçtiğiniz bezinizi sabunlu su karışımında ıslatıp iyice sıkın.
  4. Jaluzilerinizi yukarıdan aşağıya doğru tüm yüzeylerini ve açma kapama yerlerini silin.
  5. Sıklıkla bezinizi sabunlu su karışımında temizleyerek silme işleminize devam edin.
  6. Sabunlu su karışımınız çok fazla kirlendiğinde karışımı yenileyin.
  7. Temizliğinizin en sonunda sadece suyla durulama yapın.

Miss Arap Sabunu doğal içeriklidir ve zeytinyağı özlerinden oluşur. Jaluzilerinizin renk ve malzemesine zarar vermez. Evinizdeki tüm pimapen ve ahşap pencerelerin temizliğinde, perde temizliğinde ve halı temizliğinde de Miss Arap Sabunu’nu kullanabilirsiniz.

Evinizdeki tüm yüzeylerde Miss Arap Sabunu’nu kullanabilirsiniz. Genel bir ev temizleyicisi olma özelliği sayesinde Miss Arap Sabunu ile ev temizliği oldukça ekonomiktir. Hoş kokusu ile evinize ferah bir hava katarken bir yandan aile bütçenizi kontrol altında tutabilirsiniz.