Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Arap Sabunu ile Halı Temizliği

Arap sabunu evin işlerinden sorumlu herkesin günümüzde en çok tercih ettiği temizleyicilerden bir tanesi. Doğal temizleyiciler kullanmanın önemi ile ilgili hergün daha çok bilgiye sahip oluyoruz. Bunun en önemli nedeni sıkça zaman geçirdiğimiz evimizde sert kimyasalların bağışıklık sistemimiz için önemli olan mikroorganizmalara zarar verdiğinin birçok araştırma ile kanıtlanmış olması. Özellikle çocuklu evlerde güvenle kullanabileceğiniz Miss Arap Sabunu’nu diğer temizleyicilerden ayıran en önemli özellik doğallığıdır. 

Evin içinde ayaklarımızla bastığımız, üzerinde yemek yediğimiz ve günün toz ve kirini en çok barındıran yerlerden biri de halılardır. Halılar aynı zamanda gelişim süreçleri açısından oyun oynama haklarını desteklediğimiz çocukların oyun alanlarıdır. Bilişsel süreçlerinin desteklenmesi açısından sürekli hareket halinde olan çocuklar halılarda yuvarlanarak, halının üzerinde oyun oynayarak eğlenirler. Bu noktada ebeveynlerin temizliğinden en çok endişelendiği yerlerden biri halılardır. Çocukların oyun oynadığı alanların zararlı bakterilerden ve mikroplardan arındırılması önemlidir. Bunu yaparken de doğal içerikli ürünler kullanarak çocukların sağlığını gözetmek tüm yetişkinlerin sorumluluğudur. Miss Arap Sabunu zeytinyağı özlerinden oluşan doğal içeriği ile çocuklu evlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Arap Sabunu ile Halı Nasıl Temizlenir?

  1. Halınızı elektrikli süpürgeyle iyice süpürün.
  2. Derin bir kovayı suyla doldurun. Suyun ısısı elinizi yakmayacak gibi olmalıdır.
  3. Bir miktar Miss Arap Sabunu’nu suyun içine ekleyin. Suyu hızlı bir şekilde karıştırarak köpürtebilirsiniz.
  4. Halı temizleme fırçası veya bir bez ile sabun ve su karışımını halıya uygulayarak tüm yüzeyi iyice silin.
  5. Halının tüm yüzeylerini iyice sildikten sonra temiz su ve bir bez yardımıyla halınızı durulayın.

Miss Arap Sabunu ağartıcılar gibi sert kimyasallar içermez. Doğal bir ev temizleyicisi olma özelliği ile cildinize ve halılarınıza zarar vermez. Miss Arap Sabunu dermatolojik olarak test edilmiştir. Halınızın renk ve dokusunu koruyarak Miss Arap Sabunu ile güvenle temizlik yapabilirsiniz. Miss Arap Sabunu ile halılarınızın temizledikten sonra parladığını ve mis gibi koktuğunu göreceksiniz. Çocuklarınız evinizin her yerinde rahatlıkla oynayabilir. Size yalnızca çocuğunuzun oyununu gönül rahatlığı ile izlemek kalır.

Ev içindeki tüm yüzeylerde kullanılabilme özelliği ile Miss Arap Sabunu ekonomik bir ev temizleyicisidir. Evinizi hoş koku ve derinlemesine temizlik ile sararken bütçenizi de korur.