Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Bebek Oyuncakları Temizliği

Bebeklerin özel gelişim dönemlerinde olması nedeniyle sağlıkları ile ilgili sorumluluk yetişkinlere düşmektedir. Bebeğin sağlığı açısından hijyenin korunması ile ilgili en önemli noktalardan bir tanesi de temas ettikleri alanların temizliğidir. Bebekler içinde bulundukları gelişim dönemi nedeniyle etraflarındaki eşyaları ve oyuncakları dokunarak, ağızlarına alarak veya koklayarak tanımaya çalışırlar. Bu süreç bilişsel gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Bu dönemi gözlemlemek ebeveynler açısından da oldukça keyiflidir. Ancak bir çok ebeveynin ortak noktası çocukların keşfettiği alanlarla ilgili hijyendir. Bebeğin bakımından sorumlu olan kişilerin, bebekle oyun oynayan kişilerin de sıklıkla temas ettiği noktaların başında bebek oyuncakları gelir. 

Bebekler gün boyu oynadıkları oyuncaklar ve keşfettikleri eşyalar aracılığı ile gelişir ve öğrenirler. Bu sırada oyuncaklar yere düşebilir ve başka yetişkinler tarafından dokunulabilir. bu durumlarda bebekler çevredeki bakterileri ve kirleri ağız ve burun yoluyla vücutlarına alabilirler. Yemek atığı, yağ ve kiri barındırabilen bebek oyuncakların temizliği bu neden oldukça önemlidir. Ancak br. 

Bebek oyuncaklarındaki hijyeni gözetirken bebeklerin sağlığını göz ardı etmemek gerekir. Sert kimyasallar içeren temizlik ürünleri kullanmak bebeğin sağlığını tehlikeye atabilir. Bebekler özel gelişim dönemlerindedir  ve bu dönemde çevrelerinde kullanılan kimyasal ürünler nedeniyle bağışıklık sistemleri olumsuz etkileyebilir ve çeşitli alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir. Zeytinyağı özleri ile sizin ve bebeğinizin sağlığı düşünülerek hazırlanan doğal ev temizleyici Miss Arap Sabunu bebek oyuncakları temizliğinde güvenle kullanılabilir.

Arap Sabunu ile Bebek Oyuncakları Nasıl Temizlenir?

  1. Öncelikle ılık bir suyu derin bir kabın içerisine alın.
  2. Suyun içerisine birkaç damla Miss Arap Sabunu damlatın.
  3. Yumuşak bir bez seçin. Daha önceden kullandığınız bezi iyice dezenfekte edin yada yeni bir bez ile değiştirin.
  4. Bezinizi sabun ve su karışımına batırın. Çıkardıktan sonra bezinizi iyice sıkın. Bezde çok az su kalmalı ve bezin neredeyse kuru bir his verdiğinden emin olmalısınız.
  5.  Bebeğinizin özellikle oynamayı en sevdiği oyuncakları temizlendiğinden emin olun.
  6. Miss Arap sabunu ile hem plastik, metal, ahşap oyuncakları hem de peluş oyuncakları temizleyebilirsiniz.
  7. Arap Sabunu ile bebek oyuncaklarını temizledikten sonra mutlaka duru su ile temizliği tamamlamalısınız.

Miss Arap Sabunu SLS, koruyucu ve paraben içermeyen içeriği ile tamamen doğaldır. Bebeklerin temas ettiği tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca Miss Arap Sabunu dermatolojik olarak test edilmiştir, cildinize zarar vermez.

Dikkat edin! 

Elektronik ve pilli oyuncakları temizlerken yalnızca yüzey temizliği yaptığınızdan emin olun. Oyuncakların elektronik aksamlarını ıslak bezle silmeyin.