Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Beşik Temizliği

 

Bebek sağlığı söz konusu olduğunda bulundukları fiziksel ortamların temizliği oldukça önemlidir. Bebeklerin sağlıklı bir yaşam alanına sahip olması ebeveynlerin en çok dikkat ettiği noktalardan biridir. Miss Arap Sabunu bebek ve çocuk dostu alanların temizliği açısından en güvenilir temizlik ürünlerindendir. Zeytinyağı özleriyle hazırlanan doğal içeriği ile Miss Arap Sabunu’nda zararlı kimyasallar yoktur. Bebeğinizin temas ettiği tüm yüzeylerde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir ev temizleyicisidir.

 

Beşiklerin temizliğinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bebeklerin temas ettiği bu alanlarda gözle görülmeyen bakterilerin ve lekelerin temizlenmesi önemlidir. Bebeklerin henüz hassas bünyeleri olması nedeniyle zararlı kimyasallar bağışıklık sistemlerini olumsuz etkiler ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle Miss Arap Sabunu ailelerin en çok tercih ettiği ve güvenle kullanılabilecek doğal bir temizleyicidir. Miss Arap Sabunu dermatolojik olarak test edilmiştir. Paraben, SLS ve koruyucu içermeyen doğal içerikleri sayesinde bebekli evlerde rahatlıkla kullanılabilir.

 

Beşik Nasıl Temizlenir?

 

Beşik temizliğinde aklımızda bulundurmamız gereken en önemli noktalardan bir tanesi bebeklerin temas ettiği tüm noktaların özenle temizlenmesi gerektiğidir.

 

 1. Temizlik esnasında kullanılacak olan bez oldukça önemlidir. Evin diğer bölgelerinde kullanılan temizlik bezleri iyice dezenfekte edilmeli yada yeni bir bez kullanılmalıdır.
 2. Miss Arap Sabunu ile temizliğe başlamak için temiz ve derin bir kabı su ile doldurun. 
 3. Bir miktar Miss Arap Sabunu’nu suya ekleyin. Su ve sabunun iyice karıştığından emin olun. 
 4. Bebeğinizin yatak çarşaflarını çıkarın.
 5. Bezinizi sabunlu suya batırıp sonra çıkarın. Sabun ve su karışımına batırdığınız bezinizi iyice sıkın. Bezin çok fazla ıslak olmamasına dikkat edin.
 6. Sert yüzeyleri bir kaç defa ıslattığınız beziniz ile silip kurumaya bırakın.
 7. Miss Arap Sabunu ile beşiğinizi de silebilirsiniz. Gözle görülmeyen kirleri arındırmak için bir kaç defa sabun ve su karışımı ile ıslatıp iyice sıktığınız bezinizle silme işlemine devam edin. Her silme hareketini aynı yöne doğru yaparak silerseniz kumaşlı yüzeylerde silme izi kalmasının önüne geçebilirsiniz.
 8. Özellikle beşiğin tutma yerlerini iyice temizlediğinizden emin olun. Bu bölgeler biz yetişkinlerin en çok temas ettiği anlardır.
 9. Bebeklerin doğal olarak hareket ederken ve oyun oynarken en çok temas ettiği noktalar dikkatle temizlenmelidir. Bebeklerin beşiğinde birçok yerle temas edebileceği dikkate alınmalıdır.
 10. Arap Sabunu ile beşik temizliğinden sonra sildiğiniz yerleri mutlaka duru su ile temizleyiniz.
 11. Temizlik işleminden sonra tüm yüzeyler kuruduğunda bebeğinizin yatak çarşaflarını temiz olanları ile değiştirerek tekrar örtebilirsiniz.
 12. Sıklıkla bu işlemi tekrarlayınız bebek sağlığı açısından önemlidir.


Beşiğinizi temizledikten sonra bebeğiniz ile hoş kokulu ve sağlıklı temizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Miss Arap Sabunu bebeğiniz uyurken ve oyun oynarken temas ettiği tüm yüzeylerde doğal bir temizlik sağlar. Bebeğinizin temas ettiği mama masası temizliği, mama sandalyesi temizliği gibi hijyen gerektiren alanlarıda yine Miss Arap Sabunu’nu kullanabilirsiniz.