Miss Arap Sabunu ile Beşik Nasıl Miss Gibi Olur?

Tüm Videolar
Bu videoyu yararlı buldunuz mu?
Miss Arap Sabunu ile Bebek Yatağı Nasıl Miss Gibi Olur?

Beşik Temizliği

Bebeklerin içinde yaşadıkları fiziksel ortam, sağlık açısından çok önemlidir. Anne-babalar da bu ortamı en sağlıklı ve temiz hale getirme konusuna titizlikle yaklaşırlar. İş bebek ve çocukların yaşam alanlarını temizlemeye geldiğinde Miss Arap Sabunu ürünleri güvenilir bir temizlik deneyimi sunar. Miss Arap Sabunu zeytinyağı özleri içerir. Bebeğinizin temas ettiği tüm yüzeylerde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir ev temizleyicisidir.

Özellikle bebeklerin içinde en çok zaman geçirdiği alan olan beşiklerin temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Bebeklerin sürekli dokunduğu bu alanlardaki gözle görülmeyen bakteri ve lekelerin temizlenmesi önemlidir. Zararlı kimyasallar ise henüz hassas bünyeye sahip bebeklerin bağışıklık sistemlerini olumsuz etkiler ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Miss Arap Sabunu dermatolojik olarak test edilmiştir. Paraben, SLS ve koruyucu içermeyen yapısı sayesinde bebekli evlerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Beşik Nasıl Temizlenir?

Beşik temizliğinde unutmamamız gereken en önemli şeylerden biri, bebeğin temas ettiği hiçbir noktanın atlanmamasıdır.

 1. Temizlik yaparken kullanılacak bez çok önemlidir. Öncelikle bezin kendisinin temiz olması gerekmektedir. Evin diğer alanlarında kullanılan bezleri dezenfekte ederek ya da kullanılmamış bir beze geçilmelidir. 
 2. Miss Arap Sabunu ile temizliğe derin bir kovaya temiz su koyarak başlayın.
 3. Bir miktar Miss Arap Sabunu’nu suya ekleyin. Su ve sabunun iyice karıştığından emin olun. 
 4. Bebeğinizin nevresimlerini beşikten çıkarın. 
 5. Bezinizi sabunlu suya batırıp sonra çıkarın. Sabun ve su karışımına batırdığınız bezinizi iyice sıkın. Bezin çok ıslak olmamasına dikkat edin.
 6. Sert yüzeyleri, bezi bir kaç defa ıslatarak silip kurumaya bırakın.
 7. Miss Arap Sabunu ile beşiğinizin kumaşlı yüzeyini de silebilirsiniz. Bezinizi birkaç defa sabun ve su karışımında ıslatıp güzelce sıkın. Kumaşta iz kalmasını önlemek için silme hareketini hep aynı yöne doğru yapın. Böylece beşik içindeki görünmeyen leke ve bakterilerden de bebeğinizi koruyun. 
 8. Beşiğin tutma yerlerini iyice temizlediğinizden emin olun. Bu parmaklıklar hem siz yetişkinlerin hem bebeğinizin en çok dokunduğu yerlerdir.
 9. Bebekler hareket ederken ve oyun oynarken doğal olarak pek çok farklı yere dokunurlar. Özellikle bu noktaları tespit edin ve dikkatle temizleyin. 
 10. Arap Sabunu ile temizlediğiniz bölgeleri sonrasında mutlaka sabunsuz, duru su ile durulayınız.
 11. Temizlik bittikten sonra her yer kuruduğunda beşiğe temiz nevresimleri serebilirsiniz.
 12. Beşik temizliği işlemini sık sık tekrarlamak bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir.


Beşik temizliği bittikten sonra mis gibi kokan ortamın keyfini çıkarabilirsiniz. Bebeğinizin temas ettiği mama masası temizliği, mama sandalyesi temizliği gibi temizlik gerektiren alanlarda da yine Miss Arap Sabunu’nu kullanabilirsiniz.