Bu videoyu yararlı buldunuz mu?

Arap Sabunu ile Fayans Temizliği

Günümüzdeki temizlik alışkanlıkları, artan farkındalığımız sayesinde değişmektedir. Her geçen gün sert kimyasalların sağlığımıza olumsuz etkileriyle ilgili daha çok araştırma yapılıyor. Ev hijyeninde dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan bir tanesi fayansların temizliği. Banyo, tuvalet ve mutfakların zemin ve duvarların genellikle fayans kullanılır. Fayanslar evlerimizde kir ve bakterileri en çok bulunduran yerlerdir. 

Çocuklar için evin her yeri oyun alanı olabilir. Her yerde ve her şeyle oyun oynayabilen çocuklar için bu durum gelişim dönemleri için oldukça önemlidir. Miss Arap Sabunu çocukların temas edebileceği tüm yüzeylerde derinlemesine ve doğal bir hijyen sağlar. Zeytinyağı özleri içeren temiz içerikli bir ürün olması nedeniyle çocukların girip çıkabileceği tüm alanlarda sağlıklı hijyen sağlar. Ebeveynler için güvenilir ve sağlıklı bir ev temizleyicisidir. Çocuğunuzun her alanda keyifle ve gönül rahatlığıyla oyun oynamasına izin verebilirsiniz.

Miss Arap Sabunu fayanslarınızı köşe bucak temizlerken pırpıl pırıl parlamasını da sağlar. Hoş kokusu ile evinize taze ve ferah bir hava katar. Bir yandan sağlığınızı gözetirken diğer yandan da doğal temizliğin tadını çıkarabilirsiniz. 

Arap Sabunu ile Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. Yerdeki fayanslarınızı temizlemek için paspas kovasını suyla doldurun. Duvardaki fayanslarınızın temizliği için derin bir kap seçerek suyla doldurabilirsiniz.
  2. Bir miktar Miss Arap Sabunu’nu suya ekleyin ve yavaşça homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın.
  3. Paspas veya temizleme bezinizi sabunlu su karışımına batırın ve çıkarın. Çıkardıktan sonra bezini neredeyse kuru oluncaya kadar iyice sıkın.
  4. Fayanslarınızı silerek temizleyin.
  5. Bir kaç defa paspas veya temizleme bezinizi sabunlu su ile yıkadıktan sonra silme işlemine devam edin.
  6. Fayanslarınızın hızlıca temizlendiğini ve parıl parıl parladığını gözlemleyebilirsiniz. Miss Arap Sabunu fayans temizliği sonrasında mutlaka sadece suyla durulama yapın.

Miss Arap Sabunu fayanslarınızın parlaklığını korurken renk, desen ve dokularına zarar vermez. Evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz genel bir temizleyici olması özelliği ile oldukça ekonomiktir. Size sevdiklerinizle sağlıkla ve keyifle zaman geçirmek kalır. Miss Arap Sabunu’nu evinizde fayanslarınızın temizliğinde olduğu gibi tuvalet temizliğinde de kullanabilirsiniz.