17.06.2020

Ev yaşantısına doğallık katmanın 6 farklı yolu!

Blog Yazısı: Ev yaşantısına doğallık katmanın 6 farklı yolu!

Evde geçirdiğimiz zamanın çok daha arttığı bu günlerde hem yaparken moralimizi artıracak hem de evimize ve ev hayatımıza doğallık katılacak öneriler topladık.

1- Evde ekmek yapın!

Ekmek, evde yapılabilecek en kolay gıdalardan biri. Sadece un, su ve tuzla lezzetli ve doğal ekmekler yapabilirsiniz.

Ev yaşantısına doğallık katmanın 6 farklı yolu! - Evde ekmek yapın!

2- Kendi sebzelerinizi kendiniz yetiştirin!

Sebzeleri hep dışarıdan almaya alışığız ama kendinize bir şans verip evde yetiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için güneş alan bir alan ve birkaç saksı yeterli olacaktır. Domates, maydanoz, biber gibi sebzeleri kolayca evde yetiştirebilirsiniz.

Ev yaşantısına doğallık katmanın 6 farklı yolu! - Kendi sebzelerinizi kendiniz yetiştirin!

3- Doğal oda kokularıyla eviniz mis gibi koksun!

Hem sağlıklı hem de doğal oda kokularını evde kolayca yapabilirsiniz. İsteğinize göre tarçın, portakal, vanilya ya da lavantayı tencerede kaynatın. Kaynayan suyu kaselere bölüp odalara yerleştirin, tüm ev mis gibi koksun.

Ev yaşantısına doğallık katmanın 6 farklı yolu! - Doğal oda kokularıyla eviniz mis gibi koksun!

4- Çiçeklerden tablo yapın!

Ev dekorasyonunun en büyük tamamlayıcısı tablolar. Kendinizin tasarlayacağı doğal tablolar yapmak, hem evde iyi vakit geçirmek hem de dekorasyona renk katmak için harika bir fikir olabilir. Sevdiğiniz kuru çiçekleri boş bir çerçevenin içine yerleştirerek kolayca tablo yapabilirsiniz.

Ev yaşantısına doğallık katmanın 6 farklı yolu! - Çiçeklerden tablo yapın!

5- Meyve kasalarından sehpaya ne dersiniz?

Hiç öyle şey olur mu demeyin. Manavdan ya da marketten alacağınız atık kasaları birleştirerek evinize harika bir sehpa yapabilirsiniz. Tek yapanız gereken istediğiniz yüksekliğe erişmesi için kasaları üst üste koymak ve ardından metal bir telle sarmak. Dilerseniz istediğiniz renge boyayıp vernikleyebilirsiniz.

Ev yaşantısına doğallık katmanın 6 farklı yolu! - Meyve kasalarından sehpaya ne dersiniz?

6- Miss Arap Sabunu’yla doğal temizlik yapın!

Gücünü zeytinyağı özlerinden alan, %100 doğal, hiçbir koruyucu içermeyen Miss Arap Sabunu’yla evinizin her yerini tertemiss yapabilirsiniz. Halıları, koltukları, hatta çocukların koltuğun altına attığı oyuncakları bile temizleyebilirsiniz.

Ev yaşantısına doğallık katmanın 6 farklı yolu! - Miss Arap Sabunu’yla doğal temizlik yapın!

Daha Fazla İçerik
Blog Yazısı: Akademisyen Anne ile Missmutlu Bayram Sohbetleri
Akademisyen Anne ile Missmutlu Bayram Sohbetleri

Sizlerden gelen yoğun istek üzerine "Eski Bayramları Yeniden Yaşamak" ismiyle düzenlediğimiz Missmutlu Sohbetler canlı yayın programımızda genel müdürümüz İmer Özer(@imerozer)'in konuk ettiği Akademisyen Anne(@akademisyenanne)olarak tanıdığımız Evlat, Oyunperest ve Korkma! İyi Bir Annesin kitaplarının yazarı Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal ile birlikteydik. Yayın esnasında eski bayramlardaki anılarımızı yâd ettik. Ayrıca izleyicilerimize yine sürprizimiz vardı... :) Keyifli izlemeler...

Tümünü Oku
17.06.2020
Blog Yazısı: Tüm anne-babaların merak ettiği sorular ve yanıtları
Tüm anne-babaların merak ettiği sorular ve yanıtları

Genel Müdürümüz İmer Özer, Akademisyen Anne olarak tanıdığımız Oyunperest ve Korkma! İyi Bir Annesin kitaplarının yazarı Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal'ı tüm anne-babaların merak ettiği soruları yanıtlamak üzere canlı yayınımızda ağırladı.

Tümünü Oku
17.06.2020
Blog Yazısı: Akademisyen Anne’den 5 Missmutlu Oyun Fikri
Akademisyen Anne’den 5 Missmutlu Oyun Fikri

Akademisyen Anne, Oyunperest kitabından bizim için 5 oyun seçti, anlattı ve oynadı :) Oynama sırası şimdi bizde. Hemen birini seçin ve deneyin:

Tümünü Oku
17.06.2020