17.06.2020

Ev yaşantısına doğallık katmanın 6 farklı yolu!

Evde geçirdiğimiz zamanın çok daha arttığı bu günlerde hem yaparken moralimizi artıracak hem de evimize ve ev hayatımıza doğallık katılacak öneriler topladık.  

1- Evde ekmek yapın!

Ekmek, evde yapılabilecek en kolay gıdalardan biri. Sadece un, su ve tuzla lezzetli ve doğal ekmekler yapabilirsiniz.

2- Kendi sebzelerinizi kendiniz yetiştirin!

Sebzeleri hep dışarıdan almaya alışığız ama kendinize bir şans verip evde yetiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için güneş alan bir alan ve birkaç saksı yeterli olacaktır. Domates, maydanoz, biber gibi sebzeleri kolayca evde yetiştirebilirsiniz.

3- Doğal oda kokularıyla eviniz mis gibi koksun!

Hem sağlıklı hem de doğal oda kokularını evde kolayca yapabilirsiniz. İsteğinize göre tarçın, portakal, vanilya ya da lavantayı tencerede kaynatın. Kaynayan suyu kaselere bölüp odalara yerleştirin, tüm ev mis gibi koksun.

4- Çiçeklerden tablo yapın!

Ev dekorasyonunun en büyük tamamlayıcısı tablolar. Kendinizin tasarlayacağı doğal tablolar yapmak, hem evde iyi vakit geçirmek hem de dekorasyona renk katmak için harika bir fikir olabilir. Sevdiğiniz kuru çiçekleri boş bir çerçevenin içine yerleştirerek kolayca tablo yapabilirsiniz.

5- Meyve kasalarından sehpaya ne dersiniz?

Hiç öyle şey olur mu demeyin. Manavdan ya da marketten alacağınız atık kasaları birleştirerek evinize harika bir sehpa yapabilirsiniz. Tek yapanız gereken istediğiniz yüksekliğe erişmesi için kasaları üst üste koymak ve ardından metal bir telle sarmak. Dilerseniz istediğiniz renge boyayıp vernikleyebilirsiniz.

6- Miss Arap Sabunu’yla doğal temizlik yapın!

Gücünü zeytinyağı özlerinden alan, %100 doğal, hiçbir koruyucu içermeyen Miss Arap Sabunu’yla evinizin her yerini tertemiss yapabilirsiniz. Halıları, koltukları, hatta çocukların koltuğun altına attığı oyuncakları bile temizleyebilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Blog Yazısı: Missmutlu Sohbetler: Anneler Günü Özel Yayını: Yeni Anne ve Anne Adaylarının Sorularını Konuştuk
Missmutlu Sohbetler: Anneler Günü Özel Yayını: Yeni Anne ve Anne Adaylarının Sorularını Konuştuk

Sunuculuğunu Oylum Talu'nun yaptığı Missmutlu Sohbetler Anneler Günü Özel programımızda, konuğumuz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zahide Küçük, Emeği sonsuz anneler, yeni anneler ve anne adayları ile salgın(Covid-19) günleri konu başlığı ile canlı yayında merak edilen soruları yanıtladı

Tümünü Oku
17.06.2020
Blog Yazısı: Missmutlu Sohbetler: Alışkanlıkların kazandırılması ve bağımlılıkların bırakılması
Missmutlu Sohbetler: Alışkanlıkların kazandırılması ve bağımlılıkların bırakılması

Genel Müdürümüz İmer Özer ve Akademisyen Anne olarak tanıdığımız Oyunperest kitabının yazarı Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ın Missmutlu sohbetleri devam ediyor. Bu hafta konu yeni alışkanlıkların kazandırılması ve bağımlılıkların bırakılması.

Tümünü Oku
17.06.2020
Blog Yazısı: Missmutlu Sohbetler: Çocuklarda kendine güven ve yaratıcı düşünce gelişimi
Missmutlu Sohbetler: Çocuklarda kendine güven ve yaratıcı düşünce gelişimi

Genel Müdürümüz İmer Özer ve Akademisyen Anne olarak tanıdığımız Oyunperest kitabının yazarı Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ın Missmutlu sohbetleri devam ediyor. Bu hafta konu çocuklarda kendine güven ve yaratıcı düşünce gelişimi

Tümünü Oku
17.06.2020